כך תשדרגו את התאורה בפינת האוכל שלכם בלי מאמץ

פינת האוכל היא ללא ספק חלק חשוב ומשמעותי ביותר בבית של כולנו. אנחנו לא רק אוכלים שם ארוחות ערבים רומנטיות, אלא גם מבלים שם עם המשפחה. מעבר לכך, אנחנו גם מארחים שם אורחים ומפנקים אותם עם אוכל נהדר. לכן ברור מדוע זו פינה מרכזית וחשובה בבית, מה שמסביר מדוע חשוב להאיר אותה כמו שצריך. עם זאת, האם אתם יודעים באיזה גופי תאורה כדאי לבחור לפינת האוכל שלכם? זקוקים לעזרה? כל התשובות במאמר שלפניכם.

תופתעו: פינת האוכל יכולה להיות מאוד יצירתית

עד לפני מספר שנים, פינת האוכל הייתה יחסית מסורתית. היה קשה למצוא בתים שבהם ישנה יצירתיות בפינת האוכל. כלומר, האם השולחן בפינת האוכל היה עגול, כך גם היו הכיסאות והמנורות. הכול היה בהתאמה מושלמת, כולל התאמת צבעים. היום זה כבר לא כך, ולמעשה, יצירתיות היא שם המשחק. לכן, אם גם אתם רוצים להפוך את פינת האוכל למקום מעניין, כדאי שתהיו יצירתיים. זה אומר שתוכלו לבחור בין מגוון רחב של גופי תאורה שאינם שגרתיות. 

מעבר לכך, כדאי להחליט האם אתם רוצים גוף תאורה יחיד או מספר גופי תאורה. בעבר תאורה לפינת אוכל כללה לרוב מנורה אחת בלבד שהשתלשלה מהתקרה ומשכה את כל תשומת הלב. היום, לעומת זאת, אפשר להעז לעשות משהו אחר. אפשר לבחור במספר גופי תאורה שונים וכך ליצור פינה יצירתיות ומעניינת יותר. היצירתיות היא שם המשחק אם אתם רוצים ליהנות מהשימוש בפינת האוכל וגם לקבל עליה מחמאות.

בתמונה: גוף תאורה מעוצב בפינת האוכל בבית

הקריטריונים שיעזרו לכם לבחור תאורה עבור פינת האוכל

מעבר לשאלת היצירתיות, יש עוד כמה דברים שצריך לקחת בחשבון כשרוצים לקנות תאורה עבור פינת האוכל. למשל, מה הגודל של פינת האוכל שלכם? זה ברור שאם זו פינה קטנה מאוד, תתאים לה גם רק נורה אחת. מצד שני, אם זו פינה רחבת ידיים, עדיף יהיה לקנות מספר מנורות. כך תוכלו להיות בטוחים שהפינה כולה מוארת בדיוק כפי שתמיד רציתם שיהיה. בנוסף, קחו בחשבון גם את השאלה כמה נפשות אתם בבית. העניין הוא שלכל אחד מכם צריך להיות נוח לשבת ולאכול בפינה כמה שיותר מוארת. לכן רצוי מאוד להתייחס גם למספר הסועדים שבדרך כלל ישבו בפינת האוכל בו-זמנית. כדאי לקחת בחשבון גם את עוצמת האור שבה אתם מעוניינים בפינת האוכל שלכם. האם ידעתם ששימוש במנורות זכוכית שהיא שקופות לגמרי יוצר אור מאוד חזק ובוהק? לא בטוח שזו האווירה שאתם רוצים בפינת האוכל שלכם ויש לשים לב לנתון הזה. לעומת זאת, שימוש בזכוכית אטומה ייצור אווירה אינטימית ורכה יותר.

אל תשכחו להתייחס גם לתקציב

לבסוף, כמובן שאם אתם רוצים לשדרג את פינת האוכל שלכם, גם התקציב חשוב. אם תבדקו את הדברים, אתם תראו שיש אפשרות לקנות תאורה במחירים שונים. האם זו באמת חובה לשלם הון עתק כדי להאיר את פינת האוכל? כלל לא בטוח. לכן שווה לקחת בחשבון גם את שאלה כמה אתם רוצים להשקיע. אם יהיה לכם תקציב ברור לרכישת התאורה לפינת האוכל, זה יעזור לכם בבחירה. מטבע הדברים, מראש יהיו גופי תאורה שלא יוכלו להתאים לכם בגלל מחיר גבוה מידי. אתם תראו שאם תשקיעו בבחירת התאורה עבור החלל שבו אתם אוכלים, לא תצטערו על כך. כפי שכולנו יודעים, התאורה משפיעה על האווירה כולה ולכן יש לקחת זאת בחשבון. התאורה תגרום לפינת האוכל להיראות נפלא, אז למה אתם עדיין מחכים?